mgr Sandra Święch

psycholog, psychoterapeuta
Tychy

Absolwentka Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz całościowych studiów podyplomowych w psychoterapii, organizowanych przez Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Doświadczenie zawodowe zdobyła odbywając liczne staże i praktyki w ośrodkach zajmujących się psychoterapią i pomocą psychologiczną.

Od ponad 10 lat pracownik Dziennego Oddziału Psychiatrycznego Szpitala Powiatowego w Czeladzi, gdzie zajmuje się diagnozą psychologiczną, psychoterapią indywidualną i grupową. Prowadzi treningi oraz warsztaty psychologiczne. Posiada doświadczenie w pracy z pacjentami z kręgu zaburzeń depresyjnych, nerwicowych, odżywiania, psychotycznych. Konsultuje również pacjentów z innych oddziałów szpitalnych. Pomaga osobom chorym somatycznie, neurologicznie i terminalnie.

Terapię prowadzi w nurcie psychodynamicznym oraz przy wykorzystaniu technik z innych podejść teoretycznych. Tak aby najskuteczniej dopasować styl pracy do potrzeb pacjenta. Swoją pracę terapeutyczną poddaje systematycznej superwizji.

W Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks zajmuje się poradnictwem psychologicznym, psychoterapią indywidualną oraz grupową.

Do współpracy zaprasza pacjentów cierpiących na zaburzenia lękowe, związane ze stresem, pod postacią somatyczną, zaburzenia nastroju. Prowadzi osoby po kryzysie psychotycznym, chorujące na anoreksję, bulimię, osoby będące w trudnych sytuacjach rodzinnych i zawodowych, pacjentów doświadczających trudności w relacjach interpersonalnych, a także osoby nastawione na rozwój osobisty.