Zasady przyjęcia do ośrodka

W RAMACH USŁUG KOMERCYJNYCH (płatnych)

Pacjent zgłaszający się do ośrodka może skorzystać z wizyty u lekarza psychiatry, lekarza seksuologa, psychologa, psychoterapeuty, dietetyka czy neurologopedy. Wizyty komercyjne nie wymagają przedłożenia skierowania.

W RAMACH NFZ-U

Pacjent zgłaszający się do ośrodka może skorzystać z wizyty u lekarza psychiatry, psychologa lub psychoterapeuty. Psychiatra zaopatruje pacjentów bez konieczności przedłożenia skierowania. Wizyty u psychologa i psychoterapeuty wymagają skierowania. Skierowanie pacjent może uzyskać od lekarza psychiatry podczas wizyty w naszym ośrodku, lekarza rodzinnego z POZ-u, bądź od dowolnego lekarza który ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia (lekarza ubezpieczenia zdrowotnego). Leczenie w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym (DOP), w Dziennym Oddziale Zaburzeń Nerwicowych (DOLN), Dziennym Oddziale Psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży (DOP) wymaga skierowania od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego i przejścia przez proces kwalifikacji (dwa lub trzy spotkania z lekarzem i/lub z psychologiem w naszej poradni).

Aby umówić termin wizyty należy skontaktować się z rejestracją danego ośrodka lub z infolinią wspólną dla wszystkich ośrodków. W celu przyspieszenia procesu rejestracji bardzo prosimy o przygotowanie numeru pesel, adresu wraz z kodem pocztowym i numeru telefonu. Powyższe dane są niezbędne do prowadzenia dokumentacji medycznej (wymogi wynikające z ustawy o prowadzeniu dokumentacji medycznej).