mgr Roksana Obcowska

Roksana Obcowska

psycholog, certyfikowany terapeuta
Katowice

Ukończyła studia magisterskie na kierunku psychologia na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Skończyła studia podyplomowe na kierunku Psychologia; Transportu na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego; 4 letnie szkolenie na kierunku Psychoterapia Poznawczo – Behawioralna na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Uzyskała tytuł certyfikowanego psychoterapeuty.

Od roku 2012 pracuje w zawodzie psychologa, W roku 2015 uzyskała tytuł psychoterapeuty.

Doświadczenie zdobyła podczas licznych wolontariatów i staży, m.in. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Dąbrowie Górniczej, w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Gliwicach, w Centrum Psychiatrii w Katowicach, jak również w Hospicjum Cordis w Katowicach. Przez okres 4 lat była głównym terapeutą prowadzącym terapię grupową dla osób z zaburzeniami afektywnymi (m. in. choroba afektywna dwubiegunowa, depresja, zaburzenia depresyjno – lękowe, zaburzenia adaptacyjne) w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym. Przez okres 2 lat prowadziła grupę terapeutyczną dla dzieci w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży.

Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanego i doświadczonego superwizora – dydaktyka. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB).

Obecnie pracuje w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Centrum Zdrowia Psychicznego w Katowicach, gdzie zajmuje się diagnozą oraz terapią indywidualną. Dodatkowo współprowadzi grupę terapeutyczną dla młodzieży w ramach Dziennego Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży.

W swojej pracy stara się być zaangażowana i otwarta na drugiego człowieka. Próbuje dostosować swój warsztat terapeutyczny do indywidualnych potrzeb pacjenta. Ze względu na doświadczenie zawodowe, specjalizuje się w pracy z osobami cierpiącymi na chorobę afektywną dwubiegunową, zaburzenia depresyjne oraz lękowe, dzieci cierpiące na Zespół Aspergera, zaburzenia zachowania, jak również zaburzenia emocjonalne.

Prywatnie interesuje się piłką nożną oraz fotografią sportową. Lubi podróże, filmy i koncerty. Jej motto życiowe brzmi: „Żyć zgodnie ze sobą”.