mgr Wioletta Maciejewska – Kisiel

psycholog, pedagog, psychoterapeuta psychodynamiczny, specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży
Sosnowiec

Jestem psychologiem, pedagogiem, psychoterapeutą psychodynamicznym, specjalistą psychoterapii dzieci i młodzieży. Ukończyłam pedagogikę na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, z wyróżnieniem studia psychologiczne (specjalność psychologia kliniczna i osobowości) w Akademii Humanitas w Sosnowcu, zrealizowałam 2-letnie szkolenie specjalizacyjne w zakresie psychoterapii dzieci i młodzieży w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Ponadto ukończyłam Śląską Szkołę Psychoterapii – całościowy 4 letni kurs atestowany przez Sekcję Naukową Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego; I stopień psychodramy – Europejski Instytut Psychodramy; Choreoterapię w psychiatrii (Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie); Szkołę Trenerów „Meritum” w Katowicach. Zdałam państwowy egzamin w Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi potwierdzający uzyskanie tytułu specjalisty w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży.

Pracą terapeutyczną zajmuję się od 1999 roku. Doświadczenie zdobywałam w Środowiskowym Domu Samopomocy „Salve” dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Sosnowcu; Oddziale Dziennym Leczenia Zaburzeń Nerwicowych w Centrum Zdrowia Psychicznego „Feniks” w Sosnowcu; w Dziale Poradnictwa Specjalistycznego MOPS w Będzinie; w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta w Warszawie; Oddziale Psychiatrycznym Sądowym o Wzmocnionym Zabezpieczeniu dla Nieletnich w SP ZOZ Szpitalu Psychiatrycznym w Toszku oraz w Oddziale Klinicznym Psychiatrii i Psychoterapii Wieku Rozwojowego w Centrum Zdrowia Dziecka i Rodziny w Sosnowcu.

Prowadzę psychoterapię dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji indywidualnej i grupowej. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Sekcji Naukowej Psychoterapii oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Zawodowo interesuję się psychoterapią dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych, psychoanalizą, terapią systemową, bliskie są mi podejścia terapeutyczne uwzględniające ciało jako nośnik emocji i pamięci. Poza pracą lubię czytanie książek, kino hiszpańskie, skandynawskie oraz jazdę na rolkach.