Warsztaty seksuologiczne – jesień 2017

Warsztaty seksuologiczne

Kolejne spotkanie w ramach Tyskich Warsztatów Seksuologicznych

 • 5 października 18.30-21.30
  Uzależnienie od seksu a zaburzenie więzi – kompensacyjne funkcje instrumentalnej aktywności seksualnej
  W czasie warsztatów przyjrzymy się różnym propozycjom wprowadzania interwencji o charakterze behawioralnym w czasie psychoterapii pacjentów z problemem uzależnienia od seksu. Poddamy refleksji możliwości i ograniczenia zadań zalecanych pacjentom w celu zredukowania nasilenia i rodzaju instrumentalnych zachowań seksualnych. Poszukamy przykładów ich zastosowania w konkretnych sytuacjach klinicznych. Warsztaty są przeznaczone głównie dla terapeutów pracujących z pacjentami z problematyką hiperseksualności lub zainteresowanych poszerzeniem swojej praktyki o oddziaływania w tym obszarze psychopatologii.

 

 • 14 września 2017, godz. 18.30-21.30
  Behawioralne interwencje w terapii hiperseksualności

Wykładowca: Dr n.med. Łukasz Müldner-Nieckowski – Lekarz specjalista psychiatra, seksuolog. Certyfikowany superwizor Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Certyfikowany psychoterapeuta oraz superwizor Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Asystent w Pracowni Seksuologii Katedry Psychiatrii UJ CM w Krakowie. Prowadzi wykłady i warsztaty m.in. z zakresu psychoanalizy, dialogu terapeutycznego, terapii grupowej, leczenia zaburzeń seksualnych. W praktyce prywatnej zajmuje się psychoterapią analityczną, psychodynamiczną, oraz terapią zaburzeń seksualnych.

Miejsce: Centrum Zdrowia Psychicznego Tychy. ul. Jana Pawła II 24, 2 piętro
Grupa docelowa: warsztat jest przeznaczony dla psychoterapeutów, psychiatrów, specjalistów psychoterapii uzależnień.

… Sprawdź też możliwości: superwizji w zakresie seksuologii


Rejestracja składa się z 2 elementów:

 • wpłaty
 • rejestracji w formularzu poniżej – należy podać imię, nazwisko, miejsce pracy oraz termin warsztatu.

Koszt uczestnictwa 90 zł

Płatne na konto: Centrum Psychiatrii Środowiskowej Feniks Kareł i Wspólnicy Sp.J, Cieszyńska 2/4, 41-800 Zabrze
58 1050 1588 1000 0090 9826 2372
w tytule wpłaty proszę umieścić opis „Warsztat seksuologiczny”, data warsztatu (w formacie dd.mm.rrrr, np. 14.09.2017) oraz nazwisko uczestnika.

Ważne:

 • opłata obejmuje udział w jednym warsztacie.
 • przy rejestracji i wpłacie od razu na obydwa warsztaty obowiązuje 10% zniżka na całą opłatę, czyli 1 warsztat kosztuje 81 zł.
 • liczba uczestników ograniczona możliwościami lokalowymi (max 25 osób) – o kwalifikacji decyduje kolejność wpłat.
 • W dniu 8 września został dodany 2-gi warsztat. Osoby, które już wypełniły zgłoszenie udziału w 1-wszym warsztacie, a chcą wziąć udział w kolejnym, proszone są o ponowne wypełnienie formularza zgłoszenia. W tym przypadku do dopłaty będzie 72 zł (bo oba warsztaty kosztują 2 x 90 zł -10% = 162 zł).
 • W przypadku chęci wzięcia udziału w warsztacie przez osoby niepełnosprawne ruchowo – proszę o wcześniejszy kontakt – z uwagi na zamknięcie DH Baron przed zakończeniem warsztatów mamy ograniczony dostęp do windy, ale mając wcześniejszą informację jesteśmy w stanie zapewnimy jej działanie.

Wcześniejsze warsztaty: