Rozpoczynamy cykl Tyskich Warsztatów Seksuologicznych

warsztaty

Kalendarz szkoleń Tyskie Warsztatów Seksuologicznych

9 kwietnia 2015 – Zaburzenia seksualne w psychoterapii nerwic – jak profesjonalnie rozmawiać o seksie

Seksualność jest jednym z obszarów tabu w psychoterapii, mimo że czynnościowe zaburzenia seksualne są częste i należy je uwzględniać w diagnostyce i przebiegu terapii. Warsztaty mają na celu przyjrzenie się najczęstszym trudnościom w rozmowie z pacjentami na temat seksu oraz przedstawienie sposobów prowadzenia bezpiecznej, profesjonalnej rozmowy o problemach seksualnych.

7 maja 2015 – Psychologiczne przyczyny najczęstszych dysfunkcji seksualnych mężczyzn – metody pracy terapeutycznej

Dysfunkcje seksualne mają złożone przyczyny, wśród których czynniki psychologiczne mają szczególne znaczenie. Poznawcze, systemowe i psychodynamiczne mechanizmy warunkują nie tylko powstawanie ale też, i przede wszystkim, utrzymywanie się dysfunkcji seksualnych. Celem warsztatów jest przegląd potencjalnych mechanizmów psychologicznych czynnościowych dysfunkcji seksualnych u mężczyzn oraz sposobów pracy terapeutycznej, uwzględniającej indywidualną problematykę.

11 czerwca 2015 – Psychologiczne przyczyny najczęstszych dysfunkcji seksualnych kobiet – metody pracy terapeutycznej

Warsztaty poświęcone czynnościowym zaburzeniom seksualnym kobiet. Podobnie jak w odniesieniu do męskich dysfunkcji, przyjrzymy się ścieżkom myślenia diagnostycznego oraz spektrum metod oddziaływania terapeutycznego.

____________________________

Miejsce: Centrum Zdrowia Psychicznego Tychy. ul. Jana Pawła II 24, 2 piętro

Grupa docelowa: psychoterapeuci, psycholodzy oraz lekarze

Opłaty – informacje o kosztach każdego z warsztatu podawane są na stronie danego szkolenia. Każdy warsztat rozliczany jest odrębnie.
Wykładowca

nullŁukasz Müldner-Nieckowski – Lekarz specjalista psychiatra, seksuolog. Certyfikowany Superwizor Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Psychoterapeuta z certyfikatem oraz superwizor aplikant Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Asystent w Asystent w Pracowni Seksuologii Katedry Psychiatrii CM UJ w Krakowie. Prowadzi wykłady i warsztaty m.in. z zakresu psychoanalizy, dialogu terapeutycznego, terapii grupowej, leczenia zaburzeń seksualnych. W praktyce prywatnej zajmuje się psychoterapią analityczną, psychodynamiczną, oraz terapią zaburzeń.