mgr Michał Błaszkiewicz

Michał Błaszkiewicz

psycholog, psychoterapeuta
Tychy

Magister pedagogiki resocjalizacyjnej (Uniwersytet Śląski) oraz psychologii (Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu). Ukończył całościowy czteroletni kurs psychoterapii w Śląskiej Szkole Psychoterapii w Gliwicach atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii i Sekcję Naukową Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Asystent psychodramy, członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Pracuje w nurcie psychodynamicznym z wykorzystaniem i integracją technik pochodzących z podejścia poznawczo-behawioralnego, humanistyczno-egzystencjalnego oraz systemowego, dostosowując sposób pracy do indywidualnych potrzeb pacjenta. Prace poddaje systematycznej superwizji.

Zawodowo zajmuje się psychoterapią indywidualną dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych, a także psychoterapią par i rodzin.

W Centrum Zdrowia Psychicznego FENIKS pracuje jako psychoterapeuta w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia w obszarze szeroko rozumianej seksualności i problematyki relacyjnej. Pracuje również z osobami doświadczającymi cierpienia związanego z zaburzeniami nerwicowymi, osobowości, kryzysami psychotycznymi, lękiem, traumą i stresem (w tym stresem długotrwałym i związanym z poddaniem się szczególnej dyscyplinie służbowej w formacjach mundurowych).

W CZP Tychy pracuje w Poradni seksuologicznej i patologii więzi.