mgr Karolina Wierzbicka

Karolina Wierzbicka

psycholog, certyfikowany psychoterapeuta
Katowice

Jest absolwentką psychologii na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego oraz psychoterapeutą poznawczo – behawioralnym, w procesie certyfikacji. Przeszła szkolenie, które zakończyła certyfikatem Trenera Umiejętności Społecznych. W trakcie studiów odbywała praktyki w Hospicjum im. Jana Pawła II w Katowicach, w Schronisku i zakładzie karnym dla nieletnich w Pszczynie, w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym dla dzieci i Młodzieży oraz na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym w grupie dla osób z zaburzeniami afektywnymi w Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks w Katowicach. Przez rok pracowała z dziećmi w wieku przedszkolnym w Centrum wspomagania rozwoju Persevere na stanowisku psychologa.

W Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks pracuje od 2014 roku jako psycholog i psychoterapeuta. Prowadzi grupy terapeutyczne na dziennym oddziale psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży oraz pracuje w Poradni prowadząc diagnozę, konsultacje psychologiczne oraz terapie indywidualna. Specjalizuje się w pracy z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami z spektrum autyzmu, zaburzeniami zachowania oraz zaburzeniami depresyjnymi i lękowymi. Pracuje również w Poradni z pacjentami dorosłymi głównie z zaburzeniami depresyjnymi, lękowymi i zaburzeniami osobowości.

Uważa, że w pracy psychologa najważniejsza jest otwartość na pacjenta i podążanie za jego potrzebami. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB).