mgr Ilona Łaciak

Ilona Łaciak

psycholog, psychoterapeuta
Tychy

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyła 4-letnie Studium Psychoterapii oraz 2-letnią Szkołę Psychoterapii Grupowej przy Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Doświadczenie psychoterapeutyczne zdobywała w Szpitalu Klinicznym im. dr J. Babińskiego w Krakowie na Całodobowym Oddziale Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Oddziale Zaburzeń Osobowości i Nerwic. Doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej z osobami dorosłymi i młodzieżą zdobywała także w Środowiskowych Domach Samopomocy, Dziennym Oddziale Psychiatrycznym w Rudzie Śląskiej i Ośrodku Terapii i Psychoedukacji „Kompas” w Będzinie.

Od kilku lat pracuje w Centrum Zdrowia Psychicznego „Feniks” na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego. Prowadzi również prywatną praktykę psychoterapeutyczną.
Wspomaga głównie osoby w kryzysach psychicznych, stanach depresyjnych i lękowych. Ma praktykę w pracy z osobami doświadczającymi zaburzeń osobowości i zaburzeń psychotycznych, a także pacjentami mającymi problemy relacyjne i kobietami w okresie okołoporodowym.

Pracuje w nurcie terapii psychodynamicznej z elementami psychoterapii egzystencjalnej. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.