mgr Hanna Strzoda

Hanna Strzoda

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny dorosłych i młodzieży
Tychy

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo – behawioralny Nr 1346, trener umiejętności społecznych.

Udziela konsultacji psychologicznych oraz prowadzi indywidualną terapię osób dorosłych i młodzieży (od 12 r.ż.) zmagających się z zaburzeniami nastroju (depresja, choroba afektywna dwubiegunowa – CHAD), zaburzeniami lękowymi (lęk uogólniony, napady paniki, fobia specyficzna, agorafobia, fobia społeczna itp.), zaburzeniami obsesyjno–kompulsyjnymi (OCD = ang. obsessive–compulsive disorder), zaburzeniami odżywiania (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się), zaburzeniami osobowości, trudnościami w codziennym funkcjonowaniu. Pracuje z osobami, które borykają się z traumatycznymi wydarzeniami (PTSD), dolegliwościami psychosomatycznymi, doświadczają kryzysy oraz są w żałobie.

W pracy terapeutycznej stara się stworzyć bezpieczną przestrzeń oraz atmosferę pełną szacunku i zaangażowania. Za fundamentalną wartość uważa szczerą relację terapeutyczną, opartą na wzajemnym zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. Pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym, ale metody dobiera do indywidualnych potrzeb, korzystając z podejść III fali terapii poznawczo-behawioralnej.

Za niezwykle cenny w terapii poznawczo-behawioralnej uważa fakt, że podczas procesu terapeutycznego, możliwe jest nie tylko przezwyciężenie bieżących trudności, ale i szeroko pojęty rozwój osobisty. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje i kompetencje zawodowe, uczestnicząc w licznych szkoleniach, kursach oraz konferencjach naukowych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Absolwentka studiów psychologicznych na Uniwersytecie Śląskim oraz 4-letniej Szkoły Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej na Uniwersytecie SWPS.