mgr Dominika Wajgt

psycholog, psychoterapeuta
Katowice

Ukończyła Psychologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz 4 letnie specjalistyczne szkolenie z psychoterapii psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym (ukończone uzyskaniem dyplomu psychoterapeuty psychodynamicznego).

Jako psycholog pracuje od 2005, a jako psychoterapeuta od 2007 roku. Pracowała na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Bytomiu. Od 2011 roku pracuje w Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks  w Poradni Leczenia Nerwic, Poradni Zdrowia Psychicznego oraz na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym.

Doświadczenie zawodowe zdobywała także na stażach, seminariach i szkoleniach z zakresu psychoterapii i diagnozy psychologicznej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Śląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów. Pracuje pod superwizją.

Zawodowo interesuje się psychoterapią psychodynamiczną osób dorosłych, m. in. z zaburzeniami nerwicowymi, zaburzeniami afektywnymi, zaburzeniami osobowości oraz po kryzysie psychotycznym.