Mgr Dawid Ziółkowski

psycholog

psycholog

Ukończył studia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach: psychologia o specjalności kliniczna oraz zdrowia i jakości życia. Ukończył studia podyplomowe: Pomoc psychologiczna i interwencje systemowe w rodzinie. Pracuje od 2015 roku.

Skończone kursy:

Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu: Przygotowanie pedagogiczne, Intensywne wprowadzenie do NLP, Specyfika kontaktu z osobami zaburzonymi psychicznie, Psychodietetyka, Racjonalna Terapia Zachowania – poziom podstawowy, Diagnoza i pomoc psychologiczna w ujęciu systemowym, Trening interpersonalny jako narzędzie zmiany, Zarządzanie zespołem ludzi, Zarządzanie zespołem, Zarządzanie zespołem dla zaawansowanych, Kurs kompetencji ogólnych: Trening regulacji emocji, kurs kompetencji ogólnych: Specjalista do spraw rekrutacji i selekcji personalnej, Kurs kompetencji ogólnych: Terapia dzieci z autyzmem, Kurs kompetencji ogólnych: Terapia poznawczo – behawioralna, Wystąpienia publiczne i sztuka prezentacji, Kurs kompetencji ogólnych: Terapia schematów, Efektywna rozmowa kwalifikacyjna z elementami prawa pracy, Doradca zawodowy, eKurs: Profesjonalny manager, Mediacje sądowe i pozasądowe, Metody terapii pedagogicznej, Trening umiejętności społecznych.

Doświadczenie:

Centrum Psychoterapii i Leczenia Uzależnień w Sosnowcu (psycholog praktykant); Polski Związek Niewidomych Koło w Czeladzi (wolontariusz); PZZOZ Czeladź – Oddział rehabilitacji neurologicznej (psycholog praktykant); IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Psychologia – Konsumpcja – Jakość Życia” (wolontariusz); IV Festiwal psychoterapii pt. „Czynniki leczące w psychoterapii” (wolontariusz); X Festiwal Nauki (wolontariusz), Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny w Będzinie
oraz w Filii w Siewierzu, Czeladzi i w Punkcie Konsultacyjnym w Wojkowicach (psycholog stażysta, psycholog), Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Będzinie (konsultant ds rodzin), Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Czeladzi (psycholog praktykant)

Aktualnie jest członkiem zarządu Polskiego Związku Niewidomych w Czeladzi, pracuje jako psycholog w Domu Pomocy Społecznej “SENIOR” w Czeladzi oraz w Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks w Katowicach (Oddział Dzienny dla dzieci i młodzieży i poradnia zdrowia psychicznego  dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych w Katowicach).

Zainteresowania zawodowe: psychologia kliniczna, psychopatologia, psychologia osobowości, psychoterapia systemowa i psychodynamiczna.

Inne zainteresowania: sport, filmy (komedie, horrory, musicale), muzyka, gra na instrumencie klawiszowym (pianino), ciekawostki naukowe.

Motto życiowe: „Chwytaj dzień, tak by znaleźć swój rytm. Chwytaj dzień, ciesz się chwilą i żyj. Zawsze idź za głosem serca, a dojdziesz tam gdzie chcesz.”