mgr Dawid Ziółkowski

Dawid Ziółkowski

psycholog
Katowice

Ukończył studia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach: psychologia o specjalności kliniczna oraz zdrowia i jakości życia. Ukończył studia podyplomowe: Pomoc psychologiczna i interwencje systemowe w rodzinie. Pracuje od 2015 roku.

Ukończył następujące kursy: Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu: Przygotowanie pedagogiczne, Intensywne wprowadzenie do NLP, Specyfika kontaktu z osobami zaburzonymi psychicznie, Psychodietetyka, Racjonalna Terapia Zachowania – poziom podstawowy, Diagnoza i pomoc psychologiczna w ujęciu systemowym, Trening interpersonalny jako narzędzie zmiany, Zarządzanie zespołem ludzi, Zarządzanie zespołem, Zarządzanie zespołem dla zaawansowanych, Kurs kompetencji ogólnych: Trening regulacji emocji, kurs kompetencji ogólnych: Specjalista do spraw rekrutacji i selekcji personalnej, Kurs kompetencji ogólnych: Terapia dzieci z autyzmem, Kurs kompetencji ogólnych: Terapia poznawczo – behawioralna, Wystąpienia publiczne i sztuka prezentacji, Kurs kompetencji ogólnych: Terapia schematów, Efektywna rozmowa kwalifikacyjna z elementami prawa pracy, Doradca zawodowy, eKurs: Profesjonalny manager, Mediacje sądowe i pozasądowe, Metody terapii pedagogicznej, Trening umiejętności społecznych.

Doświadczenie: Centrum Psychoterapii i Leczenia Uzależnień w Sosnowcu (psycholog praktykant); Polski Związek Niewidomych Koło w Czeladzi (wolontariusz); PZZOZ Czeladź – Oddział rehabilitacji neurologicznej (psycholog praktykant); IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Psychologia – Konsumpcja – Jakość Życia” (wolontariusz); IV Festiwal psychoterapii pt. „Czynniki leczące w psychoterapii” (wolontariusz); X Festiwal Nauki (wolontariusz), Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny w Będzinie oraz w Filii w Siewierzu, Czeladzi i w Punkcie Konsultacyjnym w Wojkowicach (psycholog stażysta, psycholog), Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Będzinie (konsultant ds rodzin), Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Czeladzi (psycholog praktykant).

Aktualnie jest członkiem zarządu Polskiego Związku Niewidomych w Czeladzi, pracuje jako psycholog w Domu Pomocy Społecznej „SENIOR” w Czeladzi oraz w Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks w Katowicach (Oddział Dzienny dla dzieci i młodzieży i Poradnia Zdrowia Psychicznego  dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych w Katowicach).

Zawodowo interesuje się psychologią kliniczną, psychopatologią, psychologią osobowości, psychoterapią systemową i psychodynamiczną. Poza pracą interesuje się sportem, filmami (komedie, horrory, musicale), muzyką, grą na instrumencie klawiszowym (pianino) oraz ciekawostkami naukowymi.

Jego motto życiowe brzmi „Chwytaj dzień, tak by znaleźć swój rytm. Chwytaj dzień, ciesz się chwilą i żyj. Zawsze idź za głosem serca, a dojdziesz tam gdzie chcesz.”