mgr Aleksandra Wróblewska

Aleksandra Wróblewska

psycholożka, psychoterapeutka w trakcie szkolenia
Sosnowiec

Ukończyła psychologię (specjalność psychologia kliniczna) na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, biotechnologię na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz studia podyplomowe z psychologii śledczej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Psychoterapeutka w trakcie szkolenia w Medycznym Centrum Kształcenia Uniwersytetu Jagiellońskiego. Doktorantka w Centrum Badań nad Traumą i Dysocjacją SWPS WZ Katowice.

Doświadczenie zdobywała m.in. w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym w Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks w Katowicach oraz w poradni telefonicznej dla osób dorosłych. Posiada również doświadczenie w interwencji kryzysowej oraz w badaniach naukowych w zakresie psychologii zdrowia, psychotraumatologii i immunologii.

Interesuje się psychologicznymi i psychofizjologicznymi konsekwencjami doświadczeń traumatycznych, problematyką zaburzeń psychosomatycznych oraz doświadczeń psychotycznych. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Członkinii Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.