mgr Aleksandra Fijołek

psycholog, seksuolog
Gliwice Młyńska 8
(dawniej Raciborska 13)

Ukończyła studia magisterskie z zakresu psychologii ze specjalnością kliniczną, studia podyplomowe z zakresu seksuologii klinicznej oraz jest w trakcie studiów podyplomowych z zakresu przygotowania pedagogicznego.

Ukończyła szkolenia z zakresu seksualności dzieci i młodzieży, z zakresu seksualności osób dorosłych oraz z zakresu psychologii sądowej i opiniowania sądowego w sprawach karanych i cywilnych.

Doświadczenie zdobywała w Instytucie Psychoterapii i Seksuologii w Katowicach oraz w Szpitalu Psychiatrycznym w Toszku. Praktykę zawodową odbywa w Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks w Gliwicach przy ul. Raciborskiej. Służy pomocą psychologiczną i medyczną w gabinecie ginekologicznym.

Zawodowo interesuje się seksuologią kliniczną, psychosomatyką, psychogennymi zaburzeniami hormonalnymi, w niedalekiej przyszłości  terapią par (terapia pomocowa jak i radzenie sobie z dysfunkcjami seksualnymi).

Poza pracą interesuje się muzyką elektroniczną oraz astronomią. Nałogowo kupuje książki i kocha zwierzęta. Pogłębia swoją wiedzę z zakresu toksykologii, endokrynologii i ginekologii. Jej motto życiowe brzmi: “Nigdy nie jest za późno żeby zrobić coś pierwszy raz”.