mgr Agnieszka Samujło

Agnieszka Samujło

pielęgniarka, terapeuta środowiskowy, psychoterapeuta w trakcie szkolenia
Gliwice Młyńska 8
(dawniej Raciborska 13)

Ukończyła Liceum Medyczne (1995 r.) oraz Uniwersytet Śląski Wydział Nauk Społecznych Kierunek Socjologia (2003 r.). Ukończyła Studium Profilaktyki Uzależnień przy Towarzystwie Psychoprofilaktycznym w Warszawie. W 2019 roku rozpoczęła czteroletni całościowy Kurs Psychoterapii w podejściu psychodynamicznym przy  Śląskiej  Szkole Psychoterapii.

Od 1995 roku pracuje z osobami dorosłymi zmagającymi się z chorobą psychiczną. Swoje doświadczenie zdobywała w Domu Pomocy Społecznej dla osób chorych psychicznie i uzależnionych od alkoholu w Zabrzu, w Środowiskowym Domu Samopomocy dla osób przewlekle chorych psychicznie w Zabrzu, w Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia  Uzależnień w Gliwicach oraz w Poradni Leczenia Uzależnień, w Szpitalu Psychiatrycznym w Toszku.

Uczestniczyła w psychoterapii grupowej prowadzonej metodą psychodramy  przy Śląskim Stowarzyszeniu Psychoterapeutów w Gliwicach oraz w grupie behawioralno- poznawczej (praca nad objawem lękowym i depresyjnym) w charakterze obserwatora w Ośrodku Leczenia Nerwic i Zaburzeń Odżywiania „Dąbrówka” w Gliwicach. Odbyła tam również 3 miesięczny staż.

W Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks pracuje w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym.

Jej motta życiowe brzmią: „małymi krokami byleby do przodu”, „bądź wiernym sobie”.