Pierwsza seksuolog, która ukończyła szkolenie specjalizacyjne w CZP Tychy

seksuolog

Centrum Zdrowia Psychicznego Tychy od 2016 roku posiada akredytację na prowadzenie specjalizacji z seksuologii. Obecnie w trakcie specjalizacji są 3 osoby. Ale pierwszy specjalista już jest! W dniu 21.11.2018 roku prof. dr hab. n. med. Agnieszka Drosdzol-Cop uzyskała specjalizację w dziedzinie seksuologii.

Prof. dr hab. n. med. Agnieszka Drosdzol-Cop jest kierownikiem Zakładu Patologii Ciąży Katedry Zdrowia Kobiety Wydziału Nauk o Zdrowiu Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jest specjalistką z zakresu położnictwa i ginekologii, uzyskała międzynarodowy tytuł specjalisty z zakresu ginekologii dziecięcej i dziewczęcej (International Fellowship on Pediatric and Adolescent Gynecology).

Od 2016 roku prof. dr hab. n. med. Agnieszka Drosdzol-Cop pełni funkcję Przewodniczącej Sekcji Ginekologii Dziecięcej i Dziewczęcej Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Jest również członkiem zespołu ekspertów EURAPAG (European Association of Paediatric and Adolescent Gynaecology).

Zainteresowania naukowe i praktyczne prof. Agnieszki Drosdzol-Cop dotyczą ginekologii dziecięcej i dziewczęcej (zaburzeń miesiączkowania, endometriozy, przewlekłego bólu miednicy mniejszej, zaburzeń endokrynologicznych oraz wykorzystania seksualnego osób małoletnich), jak i seksuologii klinicznej. Wypracowała autorski algorytm postępowania terapeutycznego w krwawieniach młodocianych u dziewcząt, oparty na zastosowaniu hormonalnej terapii estrogenowo-progestagennej oraz zainicjowała proces przygotowania pierwszych polskich rekomendacji dotyczących postępowania w przypadku podejrzenia wykorzystania seksualnego osoby małoletniej, które są aktualnie wykorzystywane w oddziałach położniczo-ginekologicznych na terenie całego kraju.

 

Pani Profesor jest autorką artykułu w naszym serwisie: Seksualność po menopauzie.