mgr Agnieszka Bednarczyk

psychoterapeuta w trakcie certyfikacji.
Tychy

Absolwentka czteroletniego kursu psychoterapii jungowskiej w Polskim Towarzystwie Psychologii Analitycznej. W trakcie certyfikacji na analityka jungowskiego w Międzynarodowym Towarzystwie Psychologii Analitycznej (JAAP). Prowadzi indywidualną psychoterapię analityczną pod superwizją w JAAP oraz terapię grupową w Centrum Zdrowia Psychicznego „Feniks” w Tychach.
Ukończyła studia podyplomowe w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej: „Pomoc psychologiczna i interwencje systemowe w rodzinie” oraz kursy w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie: „Psychoterapia i poradnictwo” oraz „Zaburzenia odżywiania”. W procesach terapeutycznych wykorzystuje wiedzę z ukończonych studiów na Uniwersytecie Śląskim – „Filozofia” i „Filologia Polska”.
Doświadczenie zdobywała w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tychach, w Polskim Związku Niewidomych , Centrum Edukacyjno-Leczniczo- Rehabilitacyjnym w Rudołtowicach oraz w Ośrodku Medyczno-Terapeutycznym „Syriusz” w Żorach. Realizowała kilkuletnie cykle warsztatów psychologicznych „Podążając ścieżkami snów”.
Posiada uprawnienia i realizuje szkolenia kandydatów do sprawowania pieczy zastępczej. Prowadziła kilka lat grupy wsparcia dla rodzin zastępczych. Ma doświadczenie w pracy z osobami mającymi problem z identyfikacją płciową, z rodzicami zastępczymi i adopcyjnymi i oraz z osobami z zaburzeniami osobowości, depresją.
W swojej pracy łączy różne podejścia, choć szczególnie bliska jest jej psychologia analityczna C.G. Junga , w której istotną rolę odgrywa rozwój duchowy człowieka, proces samorealizacji zmierzający do uzyskania pełnej autonomii. Często wykorzystuje w praktyce metody związane z analizą snów.
Prywatnie mama adopcyjna nastolatka , miłośniczka gór, interesuje się fotografią, wytwarza hobbystycznie kosmetyki naturalne, przetwarzając zioła uprawiane we własnym ogrodzie.