Mgr Wiktoria Materna

Psychoterapeuta, specjalista terapii uzależnień

Ukończyła studia magisterskie pedagogiczne na UJ w Krakowie, studia podyplomowe: profilaktyka i terapia uzależnienia od narkotyków na KUL, posiada certyfikat specjalisty terapii uzależnień. W 2015r ukończyła całościowy kurs psychoterapii w Śląskiej Szkole Psychoterapii w Gliwicach, posiada certyfikat asystenta psychodramy. Od 2017r uczestniczy w kursie: Psychoterapia Zaburzeń Seksualnych organizowanym przez Fundację Rozwoju Terapii Rodzin Na Szlaku.

Doświadczenie zawodowe zdobywała jako wolontariusz, stażysta, pracownik różnych placówek świadczących pomoc terapeutyczną, m.in. ośrodki stacjonarne leczenia uzależnień od narkotyków, Poradnie Leczenia Uzależnień, Ośrodek Leczenia Nerwic i Zaburzeń Odżywiania „Dąbrówka” w Gliwicach.

Zajmuje się psychoterapią młodzieży i dorosłych. Pracuje głównie w nurcie psychodynamicznym (który uwzględnia wpływ wczesnych doświadczeń na obecne życie). W prowadzeniu psychoterapii chętnie posługuje się metodą psychodramy.

W jej obszarze zainteresowań terapeutycznych są także uzależnienia (nałogi) behawioralne, takie jak uzależnienie od gier, zakupów, hazardu oraz seksu.

Centrum Zdrowia Psychicznego Tychy